Ahogy melegszik az idő, megjelennek a színes ruhadarabok, hozzá a különböző színű, fazonú és anyagú ékszerek. Fontos, hogy a viselt ruhadarabokhoz és az alkalomhoz megfelelő ékszereket válasszunk kiegészítőként. Az ékszer stílusunk visszatükrözése, amely kiegészíti a megjelenést, kiemeli a szépséget.
Kiegészítőink számát alapvetően a stílusunk és az élethelyzet határozza meg. Általánosságban elmondható, hogy 3-7 kiegészítőnél többet ne viseljünk. Ebbe beletartozik a gyűrű, a fülbevaló, az óra, a karkötők, a testékszerek, és a bross is.
Gyűrűk esetében ügyeljünk arra, hogy a kézen lévő gyűrűk száma lehetőleg ne haladja meg a hármat! Karkötőknél javasolt, hogy maximum hatot viseljünk egyszerre. Fontos, hogy színeik és mintájuk harmonizáljon és egészítsék ki egymást. Nyakláncoknál figyeljünk a fokozatosságra, legfelső legyen az, aminek legkisebb a medálja, a középső, aminek picit nagyobb, és végül a legnagyobb medálos nyaklánc zárja a sort! Variáljuk bátran a formákat!
Hétköznapokban nyugodtan válogathatunk a bohém mókás, egyedi és trendi kiegészítőink közül, lazábban keverhetjük ezeket a stílusunknak, öltözékünknek megfelelően.
Nyári kiegészítőként említjük a bokaláncot, amely egy nem mindennapi ékszer, de az egyik legfinomabb darab, mely különlegessé és egyedivé teszi a megjelenést. Játékosságot, pikantériát visz az ember stílusába.
Stílus tipp a bokalánc viseléséhez:
- Nem ajánlott a viselése üzleti tárgyaláson, megbeszélésen vagy állásinterjún való megjelenéskor!
- Csillogásával felhívja a figyelmet a lábszáradra, lábfejedre, kötelező mellé a tökéletes pedikűr és az ápolt bőr!
- Harisnyával, zoknival tilos felvenni!
- Minél vékonyabb a boka, annál finomabb és vékonyabb legyen a lánc! A vastagabb lábszár vagy bokán jobban mutat a vastagabb lánc.
- Bal vagy jobb lábon? A 21. században megszűntek az erre vonatkozó szabályok. Régen a bal oldalon viselt lánc, a karikagyűrűhöz hasonlóan elkötelezett kapcsolatra, szerelemre utalt. A jobb bokán való hordás jelképezte, hogy viselője kapható a „flörtölésre”.
További általános szabályok az ékszerviseléshez
Irodai ékszernek olyan darabokat válasszunk, melyek nem zavaróak vagy kirívóak! Szolidan emeljük ki egyéniségünket, és kerüljük az olyan ékszerek viselését, amelyek esetleg sérthetik a kollegáinkat vagy ügyfeleinket!
- Konzervatív irodában vékony, rövid nemesfém nyakláncot vagy karkötőt viseljünk, és fülbevalóból is kicsi, nem hosszan lelógó darabot válasszunk!
- Kevésbé konzervatív irodában felvehetünk egy-két karkötőt és egy kisebb, medálos nyakláncot. A medálviselés titka, hogy a vele ékesített blúz, ruha minimalista legyen. A csipke, fodor ronthat az összhangon, a gallér egyenesen ellenjavallt. Fülbevalók közül a kicsi vagy kis karikást válasszunk! Figyeljünk, hogy ne ragyogjanak túlságosan fényesen, és ne adjanak ki nagy hangot mozgás közben!
- Kreatívabb környezetben a nagyobb fülbevaló is hordható, de jó ötlet olyat választani, ami nem zajos, vagy nem tereli el mások figyelmét. A szett feldobható egy kicsit feltűnőbb ékszerrel.
Ötlet a brossokhoz:
- Tűzzük férfias ruhadarabokra: blézerre, gombolásra, ettől szettünk nőiessé válik!
- A kisebb darabok érdekessé tehetők csoportosan hordva. Azonos típusúakat válasszunk!
- Tegyük őket szokatlan helyekre! Egy brosst nem csak kabátra, blézerre lehet tűzni. Ki lehet próbálni a ruha derekán, vagy a kardigán, sál összetűzésével.
Parti ékszereinket felvehetjük egy péntek esti lazulásra vagy egy baráti partira. Szinte mindenféle ékszert választhatunk. Itt felvehetjük a zörgő karkötőket, és a vakítóan tündöklő ékszereket. Azonban ne felejtsük el, hogy a túl sok ékszer leárnyékolhatja tündöklő egyéniségünket!
Hivatalos, formális eseményen megmutatjuk, hogy milyen elegánsak vagyunk, ilyenkor a legjobb ékszereinket viselhetjük. Azt a hangsúlyos ékszer darabot válasszuk, amelynek ragyogásával kihangsúlyozza a legjobb jellemzőinket!
Első randin jobb a visszafogottság. Ilyenkor érdemes kevesebb hangsúlyt fektetni a kiegészítőkre. Ne hagyjuk, hogy a kiegészítők elvegyék a figyelmet magunkról!
Vannak viszont olyan alkalmak, amikor szikrázni és ragyogni szeretnénk, ennek az a kulcsa, hogy tudjuk, mikor tegyünk ily módon. Ügyeljünk arra, hogy a magunkra vonzott figyelem mindenképp pozitív kihatású legyen!
VZS