Egy éve történt…

2019. október 13-án zajlott le a polgármester- és önkormányzati képviselő-választás városunkban.

Településünkön két szempontból is eltért a tavalyi választás a korábbiaktól:

  1. a közel 59%-os részvétellel megdőlt az 1990 óta tartó önkormányzati éra gödöllői részvételi rekordja, a részvételi arány jelentősen meghaladta az országos átlagot (48,37%)
  2. a körzetekben áttörést hozott a helyi választás: a 30 éve érvényesülő lokálpatrióta klubos túlsúly megroppant, Gémesi György jelöltjei a tízből mindössze 4 körzetet (dr. Györfi Beáta, Pelyhe József, dr. Pappné Pintér Csilla, Bárdy Péter) tudtak megnyerni. Hat helyen a kormánypártok által támogatott Szövetség Gödöllőért csapat jelöltjei (Klement Péter, Kocsi Tamás, Máthé László, dr. Péterfi Gábor, Epres György, Török Sándor) győztek.

A Gödöllői Lokálpatrióta Klub (GLK) színeiben indult dr. Gémesi György (47,58%) nyolcadik ciklusát kezdhette meg a polgármesteri székben. Kihívója, Kolozs Csaba (Szövetség Gödöllőért) 43,91%-kal lett a második.

A települési kompenzációs listáról dr. Jeney László és Molnár Gergely (GLK), Kolozs Csaba (SzG), valamint Bajkó Norbert (A Hely az Érték Városvédő Egyesület) lettek tagjai a – polgármesterrel együtt – 15 főből álló gödöllői képviselőtestületnek. 

Bajkó Norbert végül szembement saját választóinak döntésével (a Hely az Érték ellenzéki erőként vett részt a kampányban), így Gémesi György csapata végül egy morálisan súlyosan vitatható lépéssel kezdte meg a város vezetését.